Čestný predseda, čestné členstvo


Čestný predseda OK Prievidza - Arpád Tarnóczy

Čestné členstvo v OK Prievidza - František Chmelár , Ivan Čierny

Čestní členovia OK Prievidza :

Účastníci OH :

  1. Boris Lukášik OH 1960 Rím, basketbal
  2. Dagmar Slavkovská-Kuzmanová OH 1976 Insbruck, zjazdové lyžovanie
  3. † 2004 Július Toček OH 1964 Tokio, veslovania
  1. Ladislav Petráš OH 1968 Ciudad de Mexico City, futbal
  2. Jozef Dobrotka OH 1976 Montreal, hádzaná
  3. Katarína Beñušková - Lamrichová OH 1980 Moskva, hádzaná
  4. Miloslav Mečíř OH 1988 Soul, tenis OH 1996 Atlanta, tenis-tréner OH 2000 Sydney, tenis-tréner OH 2004 Atény, tenis-tréner OH 2008 Peking, tenis-tréner OH 2012 Londýn, tenis-tréner
  5. Jozef Lohyña OH 1988 Soul, zápasenie OH 1992 Barcelona, zápasenie OH 1996 Atlanta, zápasenie OH 2000 Sydney, zápasenie - tréner
  6. Peter Páleš OH 1988 Soul, rýchlostná kanoistika OH 1996 Atlanta, rýchlostná kanoistika OH 2000 Sydney, rýchlostná kanoistika OH 2004 Atény, rýchlostná kanoistika
  7. Jozef Škandík OH 1988 Soul, hádzaná
  8. Júlia Kolečániová - Martanovičová OH 1988 Soul, hádzaná
  9. Marta Pernišová - Pösová OH 1988 Soul, hádzaná
  10. Eduard Baluch OH 1992 Barcelona, vodné pólo
  11. Miroslav Jančích OH 1992 Barcelona, vodné pólo
  12. Július Iždinský OH 1992 Barcelona, vodné pólo
  13. Milan Revický OH 1992 Barcelona, zápasenie
  14. Karin Cíleková - Habšudová OH 1996 Atlanta, tenis OH 2000 Sydney, tenis
  15. Martin Petráš OH 2000 Sydney, futbal
  16. Miloš Krško OH 2000 Sydney, futbal
  17. Ján Mucha OH 2000 Sydney, futbal
  18. Peter Nižný OH 2000 Sydney, vodné pólo
  19. Milan Cipov OH 2000 Sydney, vodné pólo
  20. † 2011 Sergej Charin OH 2000 Sydney, vodné pólo
  21. Juraj Zaťovič OH 2000 Sydney, vodné pólo
  22. Milan Gogola OH 2000 Sydney, vodné pólo
  23. Róbert Kaid OH 2000 Sydney, vodné pólo
  24. Peter Veszelits OH 2000 Sydney, vodné pólo
  25. Štefan Gergely OH 2000 Sydney, vodné pólo
  26. Zuzana Žirková OH 2000 Sydney, basketbal
  27. Ivana Kmeťová OH 2008 Peking, rýchlostná kanoistika OH 2012Londýn, rýchlostná kanoistika
  28. Róbert Kresťanko OH 2002 Salt Lake City, boby OH 2006 Turín, boby OH 2010 Vancouver, boby
  29. Marek Matiaško OH 2002 Salt Lake City, biatlon OH 2010 Vancouver, biatlon
  30. Miroslav Matiaško OH 2006 Turín, biatlon OH 2010 Vancouver, biatlon
  31. Andrej Sekera OH 2010 Vancouver, hokej
  32. Ľubomír Hagara ml. OH 2012 Londýn, rýchlostná kanoistika
  33. Denis Myšák OH 2016 RIO, rýchlostná kanoistika
  34. Barbora Klementová ZOH 2018 Pjongčang bežecké lyžovanie

Členovia výprav OH

  1. 2012 Ivan Kormaňák OH 1968 Ciu dad de Mexico City, tréner - zápasenie
  2. Mikuláš Timko OH 1988 Soul, tréner - zápasenia OH 1992 Barcelona, tréner - zápasenia
  3. † 2013 Eduard Prelovský OH 1992 Barcelona, rozhodca - vodné pólo
  4. Ľubomír Lohyňa OH 1996 Atlanta, tréner - zápasenia OH 2000 Sydney, tréner - zápasenia
  5. Ladislav Botlík OH 2000 Sydney, tréner - vodné pólo
  6. Róbert Pastierik OH 2000 Sydney, tréner - plávanie
  7. Ľubomír Doušek OH 2000 Sydney, tréner - basketbal
  8. Jozef Novák OH 2000 Sydney, masér - futbal

Účastníci Paralympijských hier

  1. Peter Moravčík LPHOH 1992 Barcelona, LPHOH 1996 Atlanta, LPHOH 2000 Sydney, volejbal
  2. Margita Prokeinová LPHOH 1996 Atlanta, LPHOH 2000 Sydney, LPHOH 2004 Atény, plávanie
  3. 2003 Radovan Kaufman LPHOH 2000 Sydney, cyklistika
  4. Ľubomír Gallo LPHOH 2000 Sydney, cyklistika
  5. Jaromír Lazo LPHOH 2004 Atény, lukostreľba
  6. Peter Matiaško ZPHOH 1988 Insbruck, zjazdové lyžovanie ZPHOH 1984 Insbruck, zjazdové lyžovanie ZPHOH 1992 Albertville, zjazdové lyžovanie ZPHOH 1994 Lillehammer, jazdové lyžovanie ZPHOH 1998 Nagano, zjazdové lyžovanie ZPHOH 2002 Salt Laky City, zjazdové lyžovanie -asist. trénera ZPHOH 2006 Turín, bežecké lyžovanie- asist. trénera ZPHOH 2010 Vancouver, bežecké lyžovanie - tréner Poľska LPHOH 1996 Atlanta, tréner cyklistika LPHOH 2000 Sydney, asist.trénera cyklistika
  7. Marcela Mišunová ZPHOH 1992 Albertville, zjazdové lyžovanie ZPHOH 1994 Lillehammer, zjazdové lyžovanie ZPHOH 1998 Nagano, zjazdové lyžovanie LPHOH 2000 Sydney, atletika
  8. Jozef Miština ZPHOH 1992 Albertville, zjazdové lyžovanie ZPHOH 1994 Lillehammer, zjazdové lyžovanie ZPHOH 1998 Nagano, zjazdové lyžovanie ZPHOH 2002 Salt Laky City, zjazdové lyžovanie
  9. Jozef Mesík ZPHOH 2002 Salt Laky City, biatlon
  10. Pavol Zima ZPHOH 2002 Salt Laky City, bežecké lyžovanie
  11. Martin France ZPHOH 2006 Turín, bežecké lyžovanie ZPHOH 2010 Vancouver, bežecké lyžovanie
  12. Petra Smaržová ZPHOH 2006 Turín, zjazdové lyžovanie
  13. Jakub Krako zjazdové lyžovanie ZPHOH 2006 Turín ,  ZPHOH 2010 Vancouver ,          ZPHOH 2014 Soči , ZPHOH 2018 Pjongčang
  14. Juraj Medera ZPHOH 2006 Turín, zjazdové lyžovanie ZPHOH 2010 Vancouver, zjazdové lyžovanie
  15. Róbert Ďurčan ZPHOH 2006 Turín, zjazdové lyžovanie
  16. Iveta Chlebáková ZPHOH 2010 Vancouver, zjazdové lyžovanie

Členovia výprav Paralympijských hier

  1. Ľuboš Miština ZPHOH Albertlive,1992 tréner- zjazdové lyžovanie ZPHOH 1994 Lillhammer, tréner- zjazdové lyžovanie
  2. Dušan Šimo ZPHOH 2006 Turín, zjazdové lyžovanie LPHOH 2010 Vancouver, tréner - zjazdové lyžovanie
  3. Daniela Šípošová LPHOH 2000 Sydney, trénerka plávania

e svoj text